Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Luarca

Plaża Luarca znajduje się w pobliżu miejscowości Luarca, Valdés w Asturii i jest znana również jako 1. i 2. plaża Luarca. Stanowi część Zachodniego Wybrzeża Asturii i jest częścią Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii, sklasyfikowanego jako Krajobraz Chroniony, SPA, SCI.

Opis

Mają one kształt muszli. Mają one łączną długość czterystu osiemdziesięciu metrów, średnią szerokość około 80 metrów i zbudowane są z drobnego piasku i skał. Ze względu na duży napływ turystów w sezonie letnim i wysokie ryzyko wystąpienia sytuacji awaryjnej, plaża została oznaczona jako "Kategoria specjalna". Jego otoczenie jest mieszkalne, o wysokim stopniu urbanizacji i zagrożenia. Villa Blanca znajduje się w pobliżu portu rybackiego.

Dostęp do obu plaż jest bardzo łatwy, ponieważ leżą one bardzo blisko centrum miasta Luarca, a ponadto wpływa do nich rzeka Negro. Tworzą one praktycznie jedną plażę, a ponieważ w środku znajdują się skały, rozróżnia się je na podstawie rzędnej. Po przebudowie falochronu na zachodniej flance, trzecia plaża Luarca, czyli Playa de Salinas, jest oddzielona od tych dwóch plaż jedynie falochronem. W pobliżu znajduje się latarnia morska "Faro Punta Atalaya".

Plaża oferuje wiele usług, takich jak nadzór, prysznice, parking, woda pitna, serwis sprzątający i restauracje.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności