Hiszpania > Asturia (Region)

Playa del Enguilo

Plaża Enguilo znajduje się w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania), w okręgu Valdés i należy do miasta Villar. Stanowi on część Zachodniego Wybrzeża Asturii i jest częścią Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Plaża ma kształt muszli, o średniej długości 140-150 m i średniej szerokości około 15 m. Jest to środowisko mieszkalne, o wysokim stopniu zagrożenia i bardzo niskim stopniu obłożenia. Podłoże składa się z ciemnoziarnistego, średnioziarnistego piasku.

Ze względu na trudności w schodzeniu pieszo z pionowych klifów, najlepszy dostęp jest drogą morską. Aby dotrzeć do tej plaży, należy wybrać dobrze oznakowany kemping w pobliżu Villar i Luarca, a następnie zostawić samochód w pobliżu tego kempingu. Należy przejść ok. 800 m równolegle do gospodarstwa znajdującego się na lewo od kempingu, przez łąki, aż do plaży. Na miejscu należy zachować szczególną ostrożność podczas podchodzenia do klifów, które w kilku miejscach nie są wyraźnie oznaczone lub widoczne ze względu na trawę i podszycie. Nie ma żadnych usług.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności