Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de la Llosera

Plaża La Llosera znajduje się w asturyjskiej radzie Valdés i należy do miasta Villar, na Zachodnim Wybrzeżu Asturii i jest częścią Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii..

Opis

Plaża ma kształt prostoliniowy, długość ok. 170 m i średnią szerokość ok. 25 m. Podłoże stanowi gruboziarnisty, ciemnoziarnisty piasek z kilkoma kamyczkami i skałami wynurzającymi się na powierzchnię. Znana jest również pod nazwą "La Xousera" lub "Camping" i jest chroniona przez bardzo wysokie klify. Jest to dzielnica mieszkaniowa o niskim poziomie zagrożenia. Dojście piesze ma długość około pięciuset metrów od pobliskiego kempingu "Los Cantiles", skąd pochodzi większość nielicznych turystów odwiedzających tę plażę. Niektórzy wędkarze mają do niej dostęp od strony zachodniej, która jest najmniej trudna. Zalecane formy aktywności to wędkarstwo podwodne i rekreacyjne.

Najbliższe miasta to Luarca i Villar. Warto odwiedzić wioskę rybacką Luarca, aby skorzystać z jej rozrywek i możliwości spędzania wolnego czasu, a także zobaczyć najbardziej godne uwagi budynki.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności