Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Las Arreas

Plaża Las Arreas to plaża położona w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania), w radzie Valdés i znajduje się w miejscowości Luarca. Jest ona częścią Zachodniego Wybrzeża Asturii i stanowi część Krajobrazu Zachodniej Asturii.

Stanowi część Zachodniego Wybrzeża Asturii i jest częścią Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii, sklasyfikowanego jako Krajobraz Chroniony, SPA i SCI. Plaża znajduje się w gminie Luarca, w gminie Luarca.

Opis

Ma kształt muszli o średniej długości ok. 200 m i średniej szerokości ok. 15 m. Jego otoczenie jest miejskie, o wysokim stopniu urbanizacji i zagrożenia. Długość dojścia dla pieszych wynosi około 500 m. Podłoże stanowi średnioziarnisty, ciemnoziarnisty piasek.

Plaża znajduje się w pobliżu miast Luarca i Villar, a aby do niej dotrzeć, należy jechać drogą do "Punta de la Atalaya", gdzie znajduje się kościół Luarca, cmentarz i latarnia morska. Przed tymi miejscami znajduje się kilka bardzo osobliwych domów, położonych całkowicie na krawędzi klifu, przypominających wiszące domy z Cuenca. Obszar ten jest chroniony od strony wschodniej przez "Punta Focicón". Poniżej tych domów znajduje się plaża Las Arreas. Docierają do niego ścieki i ujście rzeki, które w rzeczywistości jest ujściem dwóch odpływów odpadów komunalnych. Zejście jest bardzo niebezpieczne i trudne.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności