Hiszpania > Asturia (Region)

Playa del Castiel

Mała plaża Castiel to plaża położona w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania), w radzie Valdés, należąca do miejscowości El Chano de Luarca. Stanowi część Zachodniego Wybrzeża Asturii i jest częścią Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii, sklasyfikowanego jako Krajobraz Chroniony, ZEPA, SCI..

Opis

Plaża ma kształt małej zatoczki o długości około 50 m i średniej szerokości 15-20 m. Jego środowisko jest wiejskie, o średnim stopniu urbanizacji i niskim stopniu zagrożenia. Długość dojścia dla pieszych wynosi około 500 m.

Mała zatoczka jest osłonięta przez "Punta Muyeres" i aby się do niej dostać, trzeba zejść po betonowych schodach, które zaczynają się na zachodnim zboczu sąsiedniej Playa de Salinas lub trzeciej plaży Luarca; po zejściu na dół trzeba iść dalej bardzo śliską ścieżką przez około 50 m, a następnie zejść jeszcze dalej krótką i bardzo niebezpieczną ścieżką, która jest całkowicie porośnięta roślinnością. Biorąc pod uwagę trudności z dostępem do tej plaży, zrozumiałe jest, że odwiedza ją niewielu turystów lub nie ma ich wcale. Należy pamiętać, że aby dostać się na tę plażę, należy założyć długie spodnie, aby uniknąć ukłucia przez liczne gorysze.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności