Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Salinas o tercera de Luarca

Plaża Salinas lub 3. plaża Luarca znajduje się w pobliżu miejscowości Luarca, Valdés w Asturii i jest znana jako 3. plaża Luarca. Stanowi część Zachodniego Wybrzeża Asturii i jest częścią Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii, sklasyfikowanego jako Krajobraz Chroniony, SPA, SCI.

Opis

Mają one kształt muszli. Jej całkowita długość wynosi około 220 m, średnia szerokość około 80 m, a zbudowana jest z piasku średnioziarnistego i skał. Woda jest bardzo spokojna, a na plaży znajdują się chatki do przebierania i rozbierania, co nadaje jej urokliwy charakter "retro". Szałasy te są usuwane na koniec sezonu letniego. Środowisko jest miejskie, o niskim stopniu zagrożenia.

Aby się tam dostać, trzeba przejść z drugiej plaży Luarca, ponieważ są one oddzielone niewielką grupą skał; to dojście zostało przebudowane. Aby dojechać samochodem, należy zostawić samochód zaparkowany na drugiej plaży w Luarca i dojść pieszo do trzeciej plaży, jak wskazano powyżej. W pobliżu tej plaży znajduje się latarnia morska "Punta Atalaya o Blanca". Posiada on bardzo kompletne usługi, takie jak nadzór, sprzątanie, prysznice i restauracje. Najbardziej zalecaną formą aktywności jest wędkarstwo rekreacyjne.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności