Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Taurán

Plaża Tourán znajduje się w asturyjskiej radzie Valdés i jest położona w pobliżu miejscowości San Martín. Stanowi część Zachodniego Wybrzeża Asturii i jest częścią Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii, sklasyfikowanego jako Krajobraz Chroniony, SPA, SCI.

Opis

Plaża ma osiemdziesiąt metrów długości, gruboziarnisty piasek o ciemnym zabarwieniu, obszary kamieniste, a jej średnia szerokość wynosi 50 metrów. Jego środowisko jest wiejskie, o średnim stopniu urbanizacji i niskim stopniu zagrożenia. Dostęp pieszy wynosi około trzech kilometrów, a stopień jego zajętości jest niski.

Najbliższe miejscowości to Albarde i San Martín, a najbezpieczniejszym sposobem dotarcia na plażę jest skorzystanie z drogowskazu na San Martín, znajdującego się bardzo blisko kempingu o tej samej nazwie. Samochód najlepiej zostawić na esplanadzie przed ostatnim domem w wiosce. Do plaży można dojść na dwa sposoby: po pierwsze, ścieżką, która skręca w lewo trzysta metrów przed kempingiem; po drugie, należy dojść do kempingu i obejść go od strony zachodniej. W obu przypadkach zejście jest długie, ale wygodne; być może w drodze do góry trzeba będzie zrobić postój na odpoczynek.

Na plaży, oprócz wspomnianego wyżej kempingu, znajduje się ujście rzeki Olla, urodzonej w El Vallín. Jest to jedno z niewielu miejsc, gdzie wody są spokojne i czyste. Na plaży nie ma służb sprzątających ani nadzoru, a zalecane zajęcia to nurkowanie, wędkarstwo podwodne i rekreacja..

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności