Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Portizuelo

Plaża Portizuelo znajduje się w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania), w radzie Valdés i należy do miasta Barcia, w obrębie Zachodniego Wybrzeża Asturii i jest objęta Krajobrazem Chronionym Zachodniego Wybrzeża Asturii. Plaża znajduje się w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania), w radzie Valdés i należy do miasta Barcia, w obrębie Zachodniego Wybrzeża Asturii i jest objęta Krajobrazem Chronionym Zachodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Mała plaża ma kształt trójkąta, około 200 m długości i średnio 15-20 m szerokości. Jest to plaża wiejska, o średnim stopniu zurbanizowania i wysokim stopniu zagrożenia. Dostęp do drogi jest bardzo łatwy i wynosi mniej niż dwieście metrów. Podłoże składa się z kwarcowych otoczaków, w pobliżu jest mało zurbanizowane, a stopień zajętości plaży jest średnio-niski.

Aby dotrzeć na plażę, należy znaleźć trzy najbliższe miejscowości: Barcellina, Villar i Barcia. Z Villar należy udać się na łąkę, na której znajdują się dwie podniesione łodzie, które są dobrze widoczne. Po dotarciu do tego miejsca należy skręcić w drogę w lewo, która prowadzi do samej plaży, gdzie trzeba zachować ostrożność ze względu na wąski pas drogi, który ma specyficzne kształty skalne, z których najbardziej znany to tak zwana "Piedra el Óleo", gdzie w przeszłości zbierali się "las maruyas", czyli lokalni wieśniacy, którzy kąpali się w ubraniach. Najbardziej polecane zajęcia to wędkarstwo sportowe i podwodne. Nie oferuje żadnych usług dla kąpiących się..

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności