Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de La Polea

Mała plaża La Polea, nie mylić z plażą Las Poleas, w pobliżu Tapia de Casariego, to plaża położona w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania), w okręgu Valdés i należąca do miasta Barcia. Plaża ma kształt prostokąta o długości około 250 m i średniej szerokości 25-30 m. Jest to plaża wiejska, o średnim stopniu zurbanizowania i wysokim stopniu zagrożenia. Dostęp do drogi jest bardzo łatwy i wynosi mniej niż pięćset metrów. Podłoże składa się z otoczaków i gruboziarnistego, ciemnoziarnistego piasku. Jest on mało używany.

Aby dotrzeć do plaży, należy skręcić z drogi N 634 i jechać prosto do miejscowości Barcia. Po minięciu pierwszego hotelu skręć w prawo, w kierunku La Rampla. Po minięciu wioski i kościoła, po lewej stronie znajduje się ścieżka, która kończy się na łące; 200 m dalej zobaczysz kilka drzew eukaliptusowych, które należy zostawić po prawej stronie, a nieco dalej dojdziesz do klifów, które graniczą z plażą. Nieco dalej na zachód znajduje się zatoka "La Entrada", o bardzo podobnej charakterystyce do zatoki La Polea.

Godne polecenia zajęcia to wędkarstwo rekreacyjne i podwodne, a także fotografowanie ze względu na piękno otaczającego krajobrazu. W pobliskiej miejscowości Barcellina znajduje się kilka "casas de indianos", które warto odwiedzić. Zbliżając się do klifów, należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ ze względu na roślinność niełatwo jest dostrzec ich początek.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności