Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Los Molinos de Barcia

Niewielka plaża Los Molinos de Barcia znajduje się w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania), w okręgu Valdés i należy do miasta Barcia, na Zachodnim Wybrzeżu Asturii i jest objęta Chronionym Krajobrazem Zachodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Nazwa wzięła się stąd, że kilkaset metrów od plaży znajdują się stare młyny, które jako siły napędowej używały wody potoku Ricante, wpadającego do plaży. Plaża ma kształt prostoliniowy.

Plaża ma kształt prostokąta o długości około 200 m i średniej szerokości 15-20 m. Jego środowisko jest wiejskie, o średnim stopniu urbanizacji i niskim stopniu zagrożenia. Przejście dla pieszych ma długość ok. 500 m i jest łatwe do pokonania. Złoże zbudowane jest z kamyków i gruboziarnistego, ciemnoziarnistego piasku. Jest ona mało używana.

Aby dostać się na plażę, należy znaleźć się w pobliskich wioskach Barcia, Caroyas i Leiján, wychodząc z Caroyas na jej zachodnim krańcu drogą, która prowadzi w kierunku morza przez 1,5 km. Dochodzimy do bardzo dobrze wyremontowanej drogi dojazdowej, a stąd schodzimy w kierunku plaży dobrą, łatwą ścieżką przez kolejne 1,5 km. Z miejscowości Leiján prowadzi drugie alternatywne dojście, które - choć dłuższe - jest znacznie atrakcyjniejsze od poprzedniego.

Znajduje się tu ujście rzeki (potoku Ricante), nie ma usług dla kąpiących się, a najbardziej polecane zajęcia to wędkarstwo podwodne i wędkarstwo. Ponieważ dno plaży ma bardzo łagodne nachylenie, z dość dużym stopniem horyzontalności, zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności przy wchodzeniu do morza, ponieważ fale silnie omiatają plażę, co może spowodować upadek na skały.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności