Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Picón

Plaża Picón, znana również jako Huelga Negra, to plaża położona w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania), w radzie Valdés i należąca do hiszpańskiego miasta Caroyas. Jest to część Zachodniego Wybrzeża Asturii i stanowi część Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Ma kształt muszli, o średniej długości około 100 m i średniej szerokości około 10 m. Jego środowisko jest wiejskie, o średnim stopniu urbanizacji i średnim poziomie zagrożenia. Dojście piesze wynosi mniej niż 500 m i jest to łatwy spacer. Złoże składa się z otoczaków i średnioziarnistego piasku koloru brązowego, o dość niskim stopniu zasiedlenia.

Najbliższe miejscowości to Cueva i Caroyas. Jednak aby do niej dotrzeć, trzeba przejść przez skalisty obszar Playa de Los Molinos de Barcia i to tylko podczas odpływu, co również należy wziąć pod uwagę, wybierając się na wycieczkę. Jeśli chcesz ją tylko zobaczyć, musisz zacząć od ścieżki prowadzącej do Playa de los Molinos, idąc około 200 m na północ. Dotrzesz na szczyt klifu przy plaży. Nie ma tam żadnych usług, a jedynym możliwym zajęciem jest wędkarstwo podwodne, przy czym należy zachować szczególną ostrożność ze względu na pływy morskie.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności