Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de La Herbosa

Plaża La Herbosa znajduje się w okręgu Valdés, w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania) i należy do miejscowości Busto. Znajduje się na zachodnim wybrzeżu Asturii, w pasie zaliczanym do Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii..

Opis

Ma prawie liniowy kształt, długość ok. 400 m i średnią szerokość 5 m. Jego dno składa się z kamieni na większości powierzchni i kilku obszarów ciemnego, średniej wielkości piasku. Nie ma do niego dostępu drogą lądową, ponieważ jest całkowicie otoczony klifami i z tego powodu stopień jego zajętości jest prawie zerowy.

Aby dotrzeć do tego miejsca, należy odnaleźć miejscowość Busto, a następnie, tuż przed tablicą informacyjną, skręcić w lewo w drogę, którą należy podążać przez około 400 metrów, po czym przez około 200 metrów prowadzi polna ścieżka, a dalej znajduje się szpaler sosen. Za nimi znajduje się mały drewniany domek. Kilka metrów dalej znajduje się klif o wysokości ok. 50 m otaczający plażę, której końce to "Punta del Aguila" na zachodzie i "Punta del Cuerno" na wschodzie.

W pobliżu plaży znajduje się przylądek Busto, na którego szczycie stoi latarnia morska Cabo Busto, a bardzo blisko plaży znajduje się interesujące stanowisko archeologiczne.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności