Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Punxéu

Plaża Punxéu znajduje się w okręgu Valdés, w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania) i należy do miejscowości Querúas. Stanowi część Zachodniego Wybrzeża Asturii i jest częścią Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii..

Opis

Ma kształt półkolisty, średnio około 800 m długości i 15 m szerokości. Środowisko jest praktycznie dziewicze i średnio niebezpieczne. Podłoże składa się z kamyków i nielicznych obszarów gruboziarnistego piasku. Zawód i urbanizacja są rzadkością.

Aby dostać się na plażę, a raczej na jej najbardziej dostępną i przyjemną część, należy dojechać do Busto, a następnie do Querúas, gdzie należy zapytać o "Corbeiros", która jest najbardziej znaną zatoczką. Przed zejściem do niego trzeba przejść około 800 m wzdłuż krawędzi klifu, aż do zagajnika drzew, za którym znajduje się Punxéu. Aby dotrzeć do piaszczystego terenu, należy zejść na zachodni kraniec, który jest również najłatwiej dostępny. Przez środek zatoczki prowadzi również wejście, gdzie można zejść po bardzo niebezpiecznych, prawie pionowych drewnianych schodach. Plaża ta znana jest również pod nazwą Ferreiro, ponieważ znajduje się wewnątrz dużej muszli o tej nazwie. Wreszcie zejście jest bardzo niebezpieczne i dość długie, co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności