Hiszpania > Asturia (Region)

Playas de Cutín y Los Molinos

Plaża Cutín i plaża Los Molinos, która jest kontynuacją poprzedniej, znajdują się w okręgu Valdés, w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania) i należą do miejscowości Querúas. Stanowią one część Zachodniego Wybrzeża Asturii i są częścią tzw. Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Mają kształt miękkiej muszli. Złoże składa się z ciemnych piasków średniej wielkości przemieszanych z dużymi płytami kamiennymi. Zajęcie i urbanizacja są nieliczne, choć dostęp do nich jest łatwy, przynajmniej w jednym z nich, pieszy i mniejszy niż 500 m.

Aby dotrzeć na plaże, należy udać się do najbliższych miejscowości, którymi są San Cristóbal i Querúas. Podczas odpływu obie plaże łączy ogromna skała, która zazwyczaj je rozdziela. Aby do nich dotrzeć, należy skorzystać z tego samego dojścia, które prowadzi do plaży La Estaca, choć należy skręcić w lewo na rozwidleniu dróg, aż do lasu eukaliptusowego. W tym miejscu rozpoczyna się zejście na plaże, mijając punkt, w którym trzy strumienie łączą się i wpadają do plaży. Należy zachować szczególną ostrożność podczas zejścia z ostatniego odcinka, który jest krótki, ale bardzo śliski.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności