Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de La Estaca

Plaża La Estaca, znana również jako Perceberos, ponieważ jej prawy brzeg jest chroniony przez "Punta Percebeiros", znajduje się w radzie Valdés, w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania) i należy do wioski San Cristóbal. Stanowi część zachodniego wybrzeża Asturii i jest częścią tzw. Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Mają one kształt prostokąta o długości ok. 510-520 m i średniej szerokości ok. 35 m. Złoże składa się z ciemnych piasków średniej wielkości przemieszanych z dużymi płytami kamiennymi. Zajęcie i urbanizacja są niewielkie, głównie ze względu na trudny dostęp. Aby dostać się na tę plażę, należy odwiedzić następujące miejsca.

Aby dotrzeć na tę plażę, należy znaleźć i przekroczyć wioskę San Cristóbal, a następnie skierować się na północ, gdzie znajduje się ścieżka prowadząca bezpośrednio na Playa de la Estaca. Trzeba zachować szczególną ostrożność, ponieważ dojście jest bardzo skomplikowane, a ścieżka przez 80 m opada niemal pionowo. Przy plaży znajduje się ujście rzeki, a ze względu na swoją specyfikę nie ma tam żadnych usług. Najbardziej polecane zajęcia to wędkarstwo, zbieranie ocelotów, a przede wszystkim fotografowanie ze względu na spektakularne widoki.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności