Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Santa Ana

Plaża Santa Ana znajduje się w okręgu Valdés, w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania) i należy do miejscowości Querúas. Stanowi część Zachodniego Wybrzeża Asturii i jest częścią Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Ma kształt gładkiej muszli o przybliżonej długości około 150 m i średniej szerokości 40 m. Złoże składa się z ciemnych piasków średniej wielkości przemieszanych z dużymi płytami kamiennymi. Zabudowa i urbanizacja są nieliczne, choć dojścia są łatwe, piesze i mają mniej niż 500 m długości.

Aby dostać się na plażę, która jest całkowicie otoczona dużymi klifami, należy odnaleźć wioskę Querúas. Jako ciekawostkę można dodać, że po drodze należy dojść do jedynej budki telefonicznej i skręcić w lewo. Kilka metrów dalej znajduje się ścieżka biegnąca wokół wioski, którą należy najpierw skręcić w prawo, a następnie, na następnym zakręcie, ponownie skręcić w prawo. Dojdziesz do małego parkingu, gdzie możesz zostawić samochód, a około 20 m dalej znajdziesz piękny wodospad i dojście do plaży.

Na plaży nie ma żadnych usług, znajduje się tam ujście rzeki i prawie zawsze jest tam obecne duże stado kormoranów kudłatych. Zalecane zajęcia to spearfishing i wędkarstwo.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności