Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Chouréu

Plaża Chouréu znajduje się w okręgu Valdés, w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania) i należy do miejscowości Querúas. Stanowi on część Zachodniego Wybrzeża Asturii i jest częścią Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Ma on kształt liniowy, średnio około 360 m długości i 25 m szerokości. Środowisko jest praktycznie nieskażone i o średnim stopniu zagrożenia. Podłoże składa się z kamyków i nielicznych obszarów gruboziarnistego piasku. Zawód i urbanizacja są rzadkie.

Aby dostać się w pobliże plaży, ale nie na samą plażę, gdyż jest ona praktycznie niedostępna drogą lądową, trzeba pojechać do pobliskich wiosek Querúas i Busto, ale przy tak pionowych klifach między punktami Osa i Santana szanse na zobaczenie widoków są bardzo małe. Można się do niego dostać drogą morską podczas odpływu z sąsiedniej plaży Punxéu, ale należy zachować ostrożność ze względu na czas pływów. Nie ma tu żadnych usług i korzysta z niego tylko kilka osób, które znają okolicę. Ta plaża wraz z sąsiadującą z nią plażą "Corbeiros" tworzą z fotograficznego punktu widzenia wspaniały krajobraz. Jeśli chcesz zejść na plażę, powinieneś zachować jak największą ostrożność, ponieważ to zejście jest bardzo niebezpieczne i niewskazane.

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności