Hiszpania > Asturia (Region)

Playa del Serrón

Plaża Serrón znajduje się w okręgu miejskim Valdés, w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania) i należy do miejscowości Busto. Stanowi część Zachodniego Wybrzeża Asturii i jest częścią Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii..

Opis

Ma on kształt liniowy, o długości około 450 m i średniej szerokości 20 m. Środowisko jest praktycznie dziewicze i średnio niebezpieczne. Złoże składa się z głazów i nielicznych obszarów gruboziarnistego, ciemnego piasku. Zawód i urbanizacja są rzadkie.

Na plażę można dostać się tylko drogą morską, choć niektórzy miejscowi rybacy, znający ukryte, ale nie mniej niebezpieczne ścieżki, schodzą na nią, aby wędkować. Aby zwiedzić ją ze szczytu klifów, należy dotrzeć do wioski Busto, a stamtąd ścieżką w kierunku zachodnim. Po przejściu około dwóch kilometrów trzeba skręcić w lewo, ale jeśli się pomylisz, nie ma to znaczenia, ponieważ na szczyt klifów łupkowych prowadzi kilka ścieżek. Przy podchodzeniu do klifów należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ roślinność utrudnia dostrzeżenie początku ścieżki.

W związku z powyższym, przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności, najbardziej zalecanymi formami aktywności są spearfishing i wędkarstwo.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności