Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Quintana

Plaża Quintana znajduje się w okręgu Valdés, w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania) i należy do miasta Quintana. Stanowi część Zachodniego Wybrzeża Asturii i jest częścią Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii..

Opis

Ma kształt liniowy i jest bardzo długa - ma 900-920 m długości, a jej średnia szerokość wynosi 30 m. Środowisko jest praktycznie dziewicze, a klify są bardzo niebezpieczne. Podłoże jest zbudowane z głazów i skał, a dojście piesze (mniej niż 500 m) jest łatwe i mimo to rzadko odwiedzane. Jej dwa sektory, wschodni i zachodni, nazywane odpowiednio "Plumineiru" i "Aguaderíu", zawdzięczają swoje nazwy tym częściom długiej plaży. Aby znaleźć tę plażę, zobacz poniższy rozdział.

Aby zlokalizować tę plażę, należy najpierw przyjrzeć się sytuacji w najbliższych miejscowościach, którymi są: San Cristóbal, Villademoros i Quintana, z którego centrum, nie skręcając z głównej drogi, jedzie się dowolną drogą w kierunku północnym aż do drogi, która po 500 m rozdziela się na dwie części, należy skręcić w prawą odnogę, która kolejną, jeszcze węższą drogą dociera do małego parkingu. Jest tam ujście rzeki, które znika podczas przypływów. Na plaży nie ma żadnych usług, a jedynym zalecanym zajęciem jest wędkarstwo. Należy zachować szczególną ostrożność przy wchodzeniu do wody, nawet tylko na chwilę, ponieważ silne prądy i ich ciągła zmiana kierunku stanowią poważne zagrożenie dla kąpiących się. 2 sierpnia 2007 r. znaleziono wyrzuconego na brzeg wieloryba o długości około 14-15 m. (1)

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności