Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Fontaniecha

Plaża Fontaniecha znajduje się w okręgu Valdés, w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania) i należy do miejscowości Cadavedo. Jest to część Zachodniego Wybrzeża Asturii, w części należącej do znanego Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Ma on kształt liniowy, średnio około 150 m długości i 30 m szerokości. Podłoże składa się ze średniej wielkości ciemnych piasków z domieszką otoczaków. Zajęcie i urbanizacja są niewielkie, mimo że dostęp do niej jest łatwy, pieszy i mniejszy niż 500 m. Aby dostać się na plażę, trzeba dojechać samochodem.

Aby dostać się na plażę, należy dojechać do Cadavedo i podejść do kościoła. Na prawo od kościoła znajduje się ścieżka, która kończy się na kamiennym skrzyżowaniu. Po jej minięciu należy skręcić w pierwszą drogę w prawo, która prowadzi dookoła Cadavedo, wzdłuż wybrzeża. Z tej drogi jest kilka zakrętów, a jeśli wybierzesz pierwszy, dojdziesz do małego czerwonego domku, za którym znajduje się wejście na zachodnią część plaży. Jeśli wybierzesz drugi zakręt, dotrzesz do części wschodniej, a jeśli w końcu wybierzesz trzeci, po minięciu stacji uzdatniania wody, znajdziesz idealne miejsce do zrobienia najlepszych zdjęć plaży.

Zejście na plażę nie jest zalecane, ponieważ trzeba zejść około 75 m w dół po bardzo pionowym i skomplikowanym klifie. Na plaży nie ma żadnych usług, a dla tych, którzy odważą się na nią zejść, jedynym zalecanym zajęciem jest wędkarstwo.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności