Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Los Castros

Plaża Los Castros to plaża położona w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania), w radzie Valdés i należy do miasta Cadavedo. Znajduje się on na zachodnim wybrzeżu Asturii i jest częścią tzw. Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Ma kształt muszli, jej średnia długość wynosi 200 m, a średnia szerokość 15-20 m. Jego otoczenie jest wiejskie, o średnim stopniu urbanizacji i średnim poziomie zagrożenia. Dostęp dla pieszych jest krótszy niż 500 m i jest trudny do pokonania. Złoże składa się z otoczaków i średnioziarnistego piasku koloru brązowego, o dość niskim stopniu zasiedlenia. Aby je zlokalizować, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie.

Aby go zlokalizować, należy pamiętać, że najbliższą miejscowością jest Cadavedo. Plaża obejmuje obszar od "Pustelni Regalina" do północno-wschodniego krańca pasma górskiego nad morzem. Dostęp do niej jest taki sam jak do Playa de Churín, ponieważ Los Castros jest kontynuacją na wschód od Playa de Churín. Ponieważ zejście na dół jest bardzo niebezpieczne, zaleca się inne, mniej ryzykowne zajęcia, takie jak oglądanie i fotografowanie krajobrazów z pustelni Regalina oraz udział w uroczystościach "La Regalina", uznanych za "Fiestę o znaczeniu turystycznym".

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności