Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Tablizo

Plaża Tablizo znajduje się w okręgu miejskim Valdés, w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania) i należy do miejscowości Tablizo. Stanowi on część Zachodniego Wybrzeża Asturii i jest częścią Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Jest prosta, ma 230 m długości i średnio 15 m szerokości. Środowisko jest praktycznie nieskażone i o średnim stopniu zagrożenia. Złoże jest mieszane i składa się z łupków oraz obszarów średnioziarnistych piasków skaleniowych w kolorze brązowym. Zawód i urbanizacja są rzadkie.

Dostęp do tej plaży jest nieco skomplikowany: Przede wszystkim należy znaleźć się w miejscowości "Tablizo", a ponadto plaża znajduje się bardzo blisko przylądka Busto. Z najbardziej wysuniętej na zachód części Tablizo prowadzi droga gruntowa na plażę. W tym celu należy zejść z torów kolejowych i po ok. 200 m od drogowskazu do wsi przejść ok. 900 m ścieżką, która na ostatnim odcinku jest zwykle zalewana przez bardzo szybko płynący potok.

Plaża ma ujście do rzeki, a w jej najbardziej wysuniętej na zachód części znajduje się skalny obszar o długości około 200 m, który jest dostępny tylko podczas odpływu. Na tej plaży zazwyczaj gniazduje duże stado kormoranów. Na plaży nie ma żadnych usług, a najbardziej polecane zajęcia to wędkarstwo i łowienie ryb podwodnych. Na błotnistych odcinkach plaży należy zachować ostrożność ze względu na możliwość poślizgnięcia się i upadku na kamienie..

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności