Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Churín

Plaża w Churín znajduje się w okręgu Valdés, w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania), jest częścią Zachodniego Wybrzeża Asturii, w części, która jest częścią znanego Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii; i należy do wioski Cadavedo.

Opis

Ma ona kształt liniowy, długość około 670 m i średnią szerokość 20 m. Złoże tworzą gruboziarniste piaski i kamienie tostowe. Środowisko jest wiejskie, a zagrożenie średnie, dojścia są piesze, ale bardzo trudne i krótsze niż 500 m, więc stopień zajętości terenu jest niski.

Najłatwiej jest dotrzeć do wioski Cadavedo, która jest najbliżej położoną miejscowością. Stamtąd trzeba dotrzeć do pustelni "La Regalina de Cadavedo" położonej na zachód od Punta del Cuerno, a poniżej bardzo niebezpiecznych, pionowych i śliskich klifów znajduje się plaża. Ten trudny dostęp jest taki sam jak w przypadku plaży Los Castros.

Chociaż nie jest łatwo korzystać z plaży, istnieją inne alternatywy, takie jak wizyta w kościele Cadavedo i jego fiesty oraz punkt widokowy La Regalina.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności