Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Campiechos

Plaża Campiechos znajduje się w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania), w okręgu Valdés i należy do miasta Cadavedo. Jest to część zachodniego wybrzeża Asturii, w części należącej do znanego Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Plaża ma kształt prostokąta o długości około 450 m i średniej szerokości 30 m. Jego otoczenie jest wiejskie, o średnim stopniu urbanizacji i wysokim poziomie zagrożenia. Przejście dla pieszych ma długość ok. 500 m i jest łatwe do pokonania. Złoże składa się z otoczaków i nielicznych gruboziarnistych, ciemnoziarnistych piasków. Jest on mało używany.

Aby dostać się na plażę, dwie najbliższe miejscowości to Cadavedo i Villademoros. Z Cadavedo trzeba jechać wąską drogą, która kończy się w cetárea. Warto również zauważyć, że plaża znajduje się przed "wysepkami Llubares". Ostatni odcinek, który należy pokonać pieszo, rozpoczyna się w Villademoros, gdzie znajdują się chaty rybackie. Plaża ma ujście do rzeki. W pobliżu znajduje się średniowieczna wieża strażnicza Villademoros. Jest tu mały parking, ale nie ma innych usług. Aby uniknąć obrażeń, zaleca się kąpiel w odpowiednim obuwiu. (1)

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności