Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Cueva

Plaża Cueva, znana również jako plaża Arena, znajduje się w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania), w radzie Valdés, i należy do miasta Cueva. Znajduje się na zachodnim wybrzeżu Asturii, w pasie ziemi, który jest sklasyfikowany jako Krajobraz Chroniony Zachodniego Wybrzeża Asturii.

Znajduje się na zachodnim wybrzeżu Asturii, w pasie ziemi, który został zaklasyfikowany jako Krajobraz Chroniony Zachodniego Wybrzeża Asturii. Plaża znana jest również jako Cueva de la Arena.

Opis

Ma kształt muszli o średniej długości ok. 500-550 m i średniej szerokości ok. 80 m. Jest to środowisko mieszkalne, o średnim stopniu zagrożenia i dużym natężeniu ruchu w weekendy. Podłoże składa się z piasku średnioziarnistego, palonego. Z tyłu, przy granicy z trawą, znajduje się nagromadzenie kamyków. Wpływa do niego rzeka Esva, a jego ujście prawie znika podczas przypływu.

Aby dotrzeć na plażę, należy znaleźć najbliższe wioski, którymi są Caroyas i Cueva. Jadąc drogą N-634 w kierunku wschód-zachód, po minięciu wysokiego mostu, z którego widać plażę, należy skręcić w pierwszą drogę po prawej stronie. Skręt prowadzi na samą plażę. Jedną z wielu atrakcji jest bliskość "Cabo Busto" i "Hoces del Esva" (wąwozy rzeki Esvy), które zostały uznane za "Pomnik Przyrody".

Plaża wyposażona jest w sprzęt do obserwacji, toalety, prysznice i parking Do uprawiania surfingu zalicza się ją do kategorii 2. Droga dojazdowa dla samochodów jest dość wąska i należy zachować szczególną ostrożność podczas jazdy. Podczas kąpieli w okolicy ust należy również zwracać uwagę na prądy morskie, ponieważ zmieniają one kierunek w sposób ciągły. W dniu 21 grudnia 2004 r. złowiono na wędkę okaz Lagocephalus lagocephalus lagocephalus o długości ponad 60 cm.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności