Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Las Imeas y Los Cantones

Plaże Las Imeas i Los Cantones to kilka następujących po sobie zakrzywionych zatoczek, każda o długości około 25 m i średniej szerokości około 10 m, znajdujących się w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania), w radzie Valdés, należącej do miasta Busto.

Opis

Zatoczka jest średnio niebezpieczna, a jej otoczenie jest całkowicie dziewicze i można do niej dotrzeć kilkoma ścieżkami o długości niecałego kilometra. Jej dno składa się z gruboziarnistego piasku i żwiru i jest bardzo mało uczęszczane.

Aby dotrzeć do tych zatoczek, należy zjechać z drogi N-634 w kierunku Querúas i dotrzeć do wioski Busto, podążając drogą bez żadnych objazdów, aż do miejsca, w którym linia drzew oddziela łąki od polnej ścieżki. W tym miejscu należy opuścić samochód i kontynuować wędrówkę pieszo wzdłuż ścieżki prowadzącej na wschód do Playa de Cueva. Nieco dalej znajduje się schodząca ścieżka, wzdłuż której można dojść do dwóch zatoczek. Na brzegu rzeki Esla znajduje się obszar znany jako "La Pocha".

W ramach zalecanych działań należy uprawiać wędkarstwo wyłącznie rekreacyjne, z zachowaniem ostrożności. Zaleca się noszenie długich, sztywnych spodni, aby uniknąć ukłucia przez liczne głogi i gorysze, które niemal blokują ścieżkę.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności