Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de La Escaladina

Plaża La Escaladina, znana również jako "El Chao", to plaża położona w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania), w okręgu Valdés i należąca do miasta Barcia, na Zachodnim Wybrzeżu Asturii, w obszarze znanym jako Krajobraz Chroniony Zachodniego Wybrzeża Asturii. Znajduje się na liście obszarów chronionego krajobrazu, SPA i SCI.

Opis

Ma on kształt muszli o średniej długości około 200 m i średniej szerokości około 15 m. Jego środowisko jest wiejskie, o wysokim stopniu urbanizacji i wysokim poziomie zagrożenia. Przejście dla pieszych ma długość 1 km i jest łatwe do pokonania. Podłoże jest żwirowe i kamieniste. Znajduje się tu rodzaj ujścia rzeki, zwanego "La Bañera" (ze względu na swój kształt), które bardzo dobrze nadaje się do kąpieli dla dzieci. Podczas odpływu i w najbardziej wysuniętej na zachód części wyspy znajduje się skalisty obszar znany jako "El Carretón". Najbardziej polecane zajęcia to wędkarstwo podwodne i wędkarstwo. Do kąpieli należy założyć odpowiednie obuwie, ponieważ występują tu liczne skały o bardzo ostrych krawędziach. Należy również zachować ostrożność w dni, kiedy występuje silna fala, ponieważ morze omiata wtedy cały obszar z wielką siłą.

Aby dotrzeć na tę plażę, należy dojechać do wioski Barcia i udać się na przystanek kolejowy. Stamtąd należy udać się dość wąską ścieżką w kierunku północnym i po około 900 m dojść do plaży. Znajduje się tu ujście rzeki, a w pobliskiej wiosce Barcellina stoją domy indiano; w wiosce Barcia jest kościół parafialny San Sebastián.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności