Hiszpania > Asturia (Region)

Playas de Campofrío y Aguilar

Plaże Campofrío i Aguilar znajdują się w asturyjskim okręgu miejskim Muros de Nalón (Hiszpania), przy czym pierwsza z nich zaczyna się od zachodu.

Opis

Plaża w Campofrío ma kształt liniowy, długość ok. 250 m i średnią szerokość 25 m, drobny złoty piasek z kilkoma skałami. Plaża w Aguilar, położona na wschód od Campofrío, ma taki sam kształt, a jej dno ma długość 500 m i szerokość ok. 70 m. Stopień urbanizacji jest średni, a stopień zawłaszczenia wysoki.

Są to jedne z niewielu plaż na Środkowym Wybrzeżu Asturii, które są chronione z ekologicznego punktu widzenia, skatalogowane jako ZEPA, LIC.

Aby dotrzeć na te plaże, należy najpierw znaleźć najbliższe miasta, którymi są Aguilar i Cudillero. Do obu miejsc można łatwo dojechać. Z Cudillero - drogą prowadzącą do "punktu widokowego", a z Aguilar - drogą prowadzącą z Muros de Nalón, która prowadzi do samej plaży. Plaże te mają ujście do rzeki i trzeba uważać na ubrania i inne rzeczy, ponieważ w czasie przypływu plaże są zalewane.

W pobliżu znajduje się parking dla przyczep kempingowych, a plaża ma ujście do rzeki. W zakresie usług są prysznice, pole namiotowe, restauracje, ochrona, serwis sprzątający i parking. Najważniejszym jednak, bo najmniej obfitym i dającym najwięcej satysfakcji, jest udostępnianie w sezonie letnim amfibii dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, po wcześniejszym umówieniu. Do surfingu zalicza się ją do "Kategorii 1". Na plaży Campofrio praktykuje się naturyzm. Osoby uprawiające surfing podczas przypływu powinny uważać na skały, które wynurzają się i znajdują się pod wodą.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności