Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Cazonera

Plaża Cazonera znajduje się w asturyjskiej gminie Muros de Nalón i należy do hiszpańskiego miasta El Monte.

Stopień urbanizacji i zasiedlenia jest niski, a środowisko naturalne ma charakter wiejski.

Opis

Plaża ta należy do Środkowego Wybrzeża Asturii i jest chroniona jako obszar specjalnej ochrony ptaków (SPA) oraz obszar mający znaczenie dla Wspólnoty (SCI). Aby dostać się na tę plażę, należy przejść na plażę.

Aby dostać się na tę plażę, należy najpierw zlokalizować najbliższe skupiska ludności, którymi są "El Monte" i "San Esteban".

Plaża ta, wraz z sąsiadującą z nią od wschodu plażą L'Atalaya, znajduje się w dużej zatoce i oddziela je tylko kilka wysepek zwanych "El Paso". Podobnie jak na niektórych innych plażach w zachodniej części wyspy, można tam znaleźć pozostałości artefaktów, których użyto do wyciągnięcia "ocle" na brzeg. W tym przypadku jest to średniej wielkości koło pasowe. Jest miejsce, z którego można obserwować całą plażę, nie narażając się na niebezpieczeństwo zejścia, a jest nim punkt widokowy "Espíritu Santo" obok pustelni o tej samej nazwie.

Jedyne zajęcia, które można uznać za godne polecenia, ale z pewnymi zastrzeżeniami, to wędkarstwo podwodne oraz wędkarstwo sportowe lub rekreacyjne. W dni, kiedy morze jest wzburzone, na plaży osadza się duża ilość kawałków drewna, kłód, wodorostów itp. Plaża nie jest obsługiwana przez żadne urządzenia. Referencje ()

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności