Hiszpania > Asturia (Region)

Playas de Xan-Xún y Las Llanas

Plaże Xan-Xún i Las Llanas znajdują się w asturyjskim okręgu miejskim Muros de Nalón (Hiszpania) i należą do miasta Llodrera, przy czym pierwsza z nich zaczyna się od zachodu.

Plaże Xan-Xún i Las Llanas mają kształt liniowy, przy czym ta pierwsza, położona bardziej na zachód, jest kamienista, a Las Llanas - piaszczysta. Stopień zajętości jest niski w pierwszym przypadku, a wysoki w drugim, osiągając ogromne rozmiary w weekendy.

Opis

Są to jedne z niewielu plaż na Środkowym Wybrzeżu Asturii, które są chronione z punktu widzenia ochrony środowiska, skatalogowane jako ZEPA, LIC.

Aby dostać się na te plaże, należy wziąć pod uwagę godziny przypływu, ponieważ plaża Xan-Xún jest w tym czasie zakryta przez wodę, a do Las Llanas najlepiej dostać się schodami, które zaczynają się na końcu ścieżki dla pieszych. Na tych schodach, a także na ścieżce, należy zachować pewną ostrożność, jeśli padał deszcz, ponieważ zarówno ścieżka, jak i schody stają się bardzo śliskie.

Aby dostać się na plażę Las Llanas, co jest nieco skomplikowane, najlepiej zapytać o hotel Las Llanas. Mogą oni udzielić Ci wskazówek, jak dotrzeć do tych plaż. W dni świąteczne i weekendy jest duży napływ ludzi. W pobliżu tych plaż znajduje się "Senda Norte". Na miejscu jest ratownik, parking, teren rekreacyjny Las Llanas, polecanym zajęciem jest wędkarstwo podwodne, uprawiany jest też naturyzm.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności