Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Los Botes

Plaża Los Botes, znana również jako plaża Las Chalanas, to seria małych, przylegających do siebie zatoczek w asturyjskiej radzie Muros de Nalón, należąca do miasta Llodreda. Stopień urbanizacji i zasiedlenia jest niski.

Plaża ta należy do Centralnego Wybrzeża Asturii i jest chroniona jako obszar SPA i SCI.

Aby dostać się na plażę, trzeba znaleźć najbliższe miejsca, które dają wskazówki, a w tym przypadku jest to "Ruta de los Miradores", gdzie trzeba jechać wąską drogą, która, choć jest otwarta dla ruchu, nie jest wskazana, ponieważ nie ma gdzie zawrócić, więc lepiej iść pieszo. Po ośmiuset metrowym zejściu dociera się do domu, z którego rozciąga się widok na całą plażę. W pewnym momencie zejścia ścieżka rozwidla się, a jedno z odgałęzień jest zamknięte metalową barierką i właśnie tę drogę należy wybrać. Z drugiej zatoczki, licząc od prawej do lewej strony, widać duże klify, które chronią plaże Cazonera i L'Atalaya. Podczas odpływu łączy się z sąsiednimi Llanas na zachodzie.

W pobliżu znajduje się "ścieżka nadbrzeżna", która prowadzi z San Esteban de Pravia do punktów widokowych El Aguilar. Zalecane zajęcia to wędkarstwo podwodne i wędkarstwo. Należy zachować ostrożność w czasie przypływu, ponieważ można zostać uwięzionym bez innej drogi ucieczki niż przez morze.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności