Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Xilo

Plaża Xilo, znana również jako plaża Veneiro, znajduje się w asturyjskiej radzie Muros de Nalón i należy do miasta El Castiello (Hiszpania).

Stopień urbanizacji i zasiedlenia jest średnio wysoki.

Opis

Jest to jedna z niewielu plaż na Środkowym Wybrzeżu Asturii, która jest chroniona z punktu widzenia ochrony środowiska naturalnego, wpisana na listę ZEPA, LIC. Aby dostać się na plażę, należy przejść na plażę.

Aby dostać się na plażę, należy zlokalizować najbliższe skupiska ludności, którymi w tym przypadku są: El Castiello, Muros de Nalón i Aguilar (na zachód od Xiló). Na plażę można dostać się po schodach znajdujących się u podnóża niewielkiego punktu widokowego, który znajduje się w tym rejonie. Innym sposobem dotarcia do plaży jest skorzystanie z "la senda de los Miradores", która biegnie wzdłuż wybrzeża aż do plaż Garruncho i La Guardada, ostatniej plaży w okręgu Muros de Nalón w kierunku wschodnim.

W godzinach przypływu dostęp do plaży jest możliwy po przejściu przez pole głazów znajdujące się na jej tyłach. Warto zwiedzić średniowieczny zamek "El Castiellu". Innym polecanym zajęciem jest wędkarstwo. Należy również wziąć pod uwagę, że na prawym brzegu plaży znajduje się zlepieniec piasku i kamieni, który jest izolowany w czasie przypływu, dlatego warto zwracać na niego uwagę o tej porze dnia.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności