Hiszpania > Asturia (Region)

Playas de L'Atalaya y Focarón

Plaże L'Atalaya i Focarón znajdują się w asturyjskiej gminie Muros de Nalón i należą do miejscowości El Monte i San Esteban (Hiszpania).

Podłoże w obu przypadkach składa się z gruboziarnistych szarych piasków, występujących w niewielkich ilościach; reszta to kamienie. Stopień urbanizacji i zasiedlenia obu plaż jest niski. Dostęp do plaży jest bardzo łatwy pieszo.

Obie plaże należą do Środkowego Wybrzeża Asturii i są chronione jako OSO i OZW.[10

Opis

Aby dotrzeć do tych plaż, należy najpierw zlokalizować najbliższe skupiska ludności, którymi w tym przypadku są El Monte i San Esteban. Najłatwiej dostać się do nich z "Ruta de los Miradores". W czasie odpływu plaże te łączą się z sąsiadującą z nimi od wschodu miejscowością Garruncho poprzez skalistą strefę w przedłużeniu falochronu San Esteban de Pravia. Tuż poniżej punktu widokowego na pustelnię Espíritu Santo znajduje się plaża Focarón, skąd prowadzi ścieżka na plażę, ale nie jest to zalecane, ponieważ jest bardzo niebezpieczna. W najbardziej wysuniętej na zachód części tej dużej muszli znajduje się mała zatoczka, która ma takie same cechy jak dwie sąsiednie plaże i jest znana jako "playa de Serrón" (plaża Serrón).

Na plażach nie ma żadnych usług, ale atrakcyjnymi miejscami są obszar rekreacyjny Focarón i odcinek północnej ścieżki biegnącej z San Esteban de Praia do San Esteban de Praia.

która biegnie z San Esteban de Pravia do El Aguilar; (rejon Miradores). Najbardziej polecane zajęcia to wędkarstwo podwodne i wędkarstwo rekreacyjne. Na tych plażach praktykuje się naturyzm.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności