Hiszpania > Asturia (Region)

Playas de Garruncho y La Guardada

Plaże Garruncho i La Guardada znajdują się w asturyjskiej gminie Muros de Nalón i należą do miasta San Esteban (Hiszpania).

Opis

W obu przypadkach w niewielkiej ilości występują gruboziarniste szare piaski, a resztę stanowią kamienie. Stopień urbanizacji i zajęcia obu plaż jest niski. Dostęp do plaży jest bardzo łatwy pieszo, mniej niż 0,5 km do Garruncho i bezpośrednio do samej plaży w La Guardada. Stopień urbanizacji jest średni w przypadku La Guardada i niski w przypadku Garruncho.

Obie plaże należą do Środkowego Wybrzeża Asturii i są chronione jako OSO i OZW.

Aby dostać się na te plaże, najlepiej wybrać się najpierw do La Guardada, a następnie do Garruncho, ale tylko w godzinach odpływu. Dostęp do La Guardada jest dość łatwy, ponieważ znajduje się ona na początku falochronu portu San Esteban de Pravia. Jako wskazówka, bardzo blisko tego miejsca znajduje się basen zasilany wodą morską. Na wzgórzu powyżej znajduje się ścieżka, która prowadzi do pustelni Espíritu Santo, skąd roztaczają się wspaniałe widoki na pobliskie plaże. To właśnie od tej pustelni rozpoczyna się szlak pieszy zwany "ruta de los miradores", który prowadzi do plaż Campofrío i Aguilar. Na plażach nie ma żadnych usług, a najbardziej polecane zajęcia to wędkarstwo podwodne i rekreacyjne. Podczas uprawiania spearfishingu należy brać pod uwagę ciągłe zmiany prądów morskich.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności