Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de los Quebrantos

Plaża Los Quebrantos znajduje się w gminie Soto del Barco, w Księstwie Asturii (Hiszpania). Wraz z plażą Bayas, położoną w sąsiedniej gminie Castrillón, tworzy szeroki pas piasku.

Wraz z plażą Bayas, położoną w sąsiednim okręgu Castrillón, tworzy ona szeroki pas piasku o długości około 3 km podczas odpływu. Znajduje się ona w mieście San Juan de la Arena i jest jedyną plażą w okręgu Soto del Barco.

Opis

Ma kształt prostokąta o długości ok. 810 m i średniej szerokości 100 m. Stanowi część Środkowego Wybrzeża Asturii i jest chroniona jako obszar specjalnej ochrony ptaków i obszar mający znaczenie dla Wspólnoty. Na zachodnim brzegu znajduje się ujście rzeki, która wpada do morza.

Główna rzeka Asturii, Nalón, wpływa na jej zachodni brzeg, dlatego właśnie piaski są tu ciemne. Jego otoczenie jest miejskie. W tylnej części plaży znajdują się "formacje wydmowe", które są bardzo zniszczone i zdegradowane. Jest to plaża odpowiednia dla miłośników surfingu i wędkarstwa.

Usługi

W pobliżu plaży znajduje się pole namiotowe oraz ujście rzeki. Wśród oferowanych usług najciekawsze są: amfibie dla osób niepełnosprawnych, usługi porządkowe, restauracje, parking, urządzenia do monitoringu, teren piknikowy, prysznice.

Do surfowania posiada kategorię 2. Ze względów ostrożności nie należy pływać w pobliżu ujścia rzeki Nalón. Dostęp ()

Dostęp

Aby dostać się na tę plażę z Soto del Barco, należy zjechać z ronda na drodze do San Juan de la Arena, ale najlepiej wejść po schodach na końcu promenady, które łączą ją również z Playón de Bayas.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności