Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de La Conchiquina

Plaża La Conchiquina znajduje się w asturyjskiej gminie Cudillero i należy do hiszpańskiego miasta Aroncés. Plaża ma kształt muszli, średnio około 100 m długości i 20 m szerokości.

Dostęp do niego jest bardzo trudny, ponieważ trzeba zjeżdżać po pionowych skałach.

Aby uzyskać dostęp do tej plaży, należy najpierw zlokalizować główne ośrodki miejskie, z których rozpoczynają się dojścia. Najbliższe miasta to Cudillero i Villademar. Można się tam dostać na dwa sposoby: pierwszy, łatwiejszy i wygodniejszy, zaczyna się od ścieżki prowadzącej do Aguilar z wioski "Aroncés" i zaczyna się przed pierwszym zakrętem ścieżki prowadzącej w dół do punktu widokowego. Po przejściu przez mały lasek i kilka łąk dochodzimy do przewieszonej półki, gdzie rozpoczyna się wielkie zejście na plażę, ścieżką całkowicie zarośniętą.

Jest jeszcze jeden dostęp, który, jeśli poprzedni nie był zbyt godny polecenia, to ten jest jeszcze gorszy. Zaczyna się w miejscu zwanym "La Atalaya" i trzeba skręcić w prawo do Cudillero, gdzie trzeba zapytać o drogę. W pobliżu znajduje się pole namiotowe "El Pitu". Na plaży nie ma żadnych usług i nie zaleca się rozpoczynania zejścia ze względu na niebezpieczeństwa i gęstą roślinność praktycznie przez cały rok..

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności