Hiszpania > Asturia (Region)

Playa Mendía

Plaża Mendía, w gminie Ribadedeva, Asturia, Hiszpania, jest plażą uznawaną za krajobraz chroniony z punktu widzenia ochrony środowiska (ze względu na roślinność i częściowo ze względu na krajobraz krasowy). Z tego powodu jest ona częścią Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii, podobnie jak wschodnie podnóża pasma górskiego Cuera, które znajdują się w niewielkiej odległości od niej i które czynią krajobraz plaży jeszcze bardziej atrakcyjnym. Plaża jest również częścią Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii, podobnie jak wschodnie podnóża pasma górskiego Cuera.

Na tej plaży można zaobserwować obecność ptaków wpisanych do Katalogu Gatunków Zagrożonych, a zimą można tu spotkać wiele typowych ptaków górskich, które często korzystają z klifów llaniscos. Wybrzeże gminy Ribadede de Asturias jest również bardzo atrakcyjnym miejscem.

Linia brzegowa gminy Ribadedeva rozciąga się na długości dziewięciu kilometrów, z czego większość stanowią klify (np. Santiuste), pomiędzy samą plażą a ujściem rzeki Deva do Tina Mayor. Linia brzegowa gminy Ribadedeva rozciąga się na długości dziewięciu kilometrów, z czego większość stanowią klify (np. Santiuste).

Opis

Plaża Mendía, znana również jako Regolguero, jest plażą o zmiennej szerokości, trudno dostępną, ponieważ jest dostępna tylko podczas odpływu z plaży La Franca (droga ta nie jest pozbawiona wad), i można ją opisać jako plażę otoczoną klifami.

Położona jest obok pobliskich plaż: El Osos, La Franca i El Vivero, z którymi tworzy grupę plaż o dużym znaczeniu turystycznym, choć tylko plaża La Franca ma odpowiedni dostęp do większości z nich. Ponadto, ponieważ nie posiadają one udogodnień dla turystów, ani łatwego dostępu, są utrzymywane w nadzwyczajnym stanie zachowania środowiska naturalnego, co czyni je jeszcze bardziej wartościowymi. W pobliżu znajdują się również plaże La Franca i El Vivero.

W pobliżu znajduje się również mała kamienna zatoczka i mały piaszczysty obszar (widoczny tylko podczas odpływu), do którego dostęp jest bardzo trudny i stromy, znany jako El Regolgueru, do którego można dotrzeć ścieżką prowadzącą do punktu widokowego El Picu; wszystkie znajdują się w miejscowości Pimiango, w radzie Ribadedeva.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności