Hiszpania > Asturia (Region)

Playa El Vivero

Plaża El Vivero, w radzie Ribadedeva, w mieście Pimiango, Asturia, Hiszpania, jest plażą uznawaną za krajobraz chroniony z punktu widzenia ochrony środowiska (ze względu na roślinność i częściowo ze względu na krajobraz krasowy). Z tego powodu jest on częścią Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii, podobnie jak wschodnie podnóża pasma górskiego Cuera, które znajdują się w pobliżu i czynią krajobraz plaży jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Należy wspomnieć o występowaniu na tym obszarze ptaków wpisanych do Katalogu Gatunków Zagrożonych, a w zimie można tu spotkać wiele typowych ptaków górskich, które często wykorzystują klify Llanes. Wybrzeże gminy Ribadede de Asturias jest również bardzo atrakcyjnym miejscem do odwiedzenia.

Linia brzegowa gminy Ribadedeva rozciąga się na długości dziewięciu kilometrów, z czego większość stanowią klify (np. Santiuste), rozciągające się między samą plażą a ujściem rzeki Tina Mayor, przy ujściu rzeki Deva.

Opis

Plaża El Vivero to zatoczka w kształcie muszli, do której dostęp jest utrudniony, ponieważ podczas odpływu można się do niej dostać z plaży La Franca (droga ta nie jest pozbawiona wad) lub stromą ścieżką prowadzącą w dół od strony Pimiango.

Wraz z pobliskimi plażami Playa Mendía (lub Regolguero), El Osos i La Franca tworzy grupę plaż o dużym znaczeniu turystycznym, chociaż tylko plaża La Franca ma odpowiedni dostęp do głównego celu, ponieważ jest otoczona klifami. Ponadto, ponieważ nie posiadają one udogodnień dla turystów, ani łatwego dostępu, są utrzymywane w nadzwyczajnym stanie ochrony środowiska, co nadaje im większą wartość, w przypadkach takich jak plaża El Vivero, pozwalając uznać je za tereny dziewicze. El Vivero, zajmuje część plaży El Vivero, która znajduje się na wybrzeżu wyspy.

El Vivero zajmuje część zatoki Mendía (która powstaje podczas odpływu, gdy wszystkie plaże Ribadedeva, takie jak La Franca, El Oso i El Vivero, są połączone, a także odosobnione i niedostępne zatoczki) i ma dostęp po minięciu skalistych obszarów, które zaczynają się na plaży Mendía.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności