Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de La Franca

Plaża La Franca, w mieście La Franca (rada Ribadedeva, Asturia, Hiszpania), to mała plaża w gminie La Franca.

to plaża, która z ekologicznego punktu widzenia (m.in. ze względu na krasowy krajobraz) uznawana jest za krajobraz chroniony. Z tego powodu uznawana jest za krajobraz chroniony.

Z tego powodu jest ona włączona do Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii, podobnie jak wschodnie podnóża pasma górskiego Cuera, które znajdują się w niewielkiej odległości od niej i które dodają krajobrazowi plaży dodatkowej atrakcyjności. Plaża jest również częścią Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Należy wspomnieć o występowaniu na tym obszarze ptaków wpisanych do Katalogu Gatunków Zagrożonych. Zimą licznie występują tu typowe ptaki górskie, które często odwiedzają klify Llanes. Wybrzeże gminy Ribadede jest bardzo atrakcyjnym obszarem.

Linia brzegowa gminy Ribadedeva rozciąga się na długości dziewięciu kilometrów, z czego większość stanowią klify (takie jak Santiuste), rozciągające się między samą plażą a ujściem rzeki Deva do Tina Mayor. Jest to najbardziej wysunięta na wschód plaża w Ribadedeva.

Jest to najbardziej wysunięta na wschód plaża w Asturii i najbardziej dostępna ze wszystkich w Ribadedeva. Znajduje się w pobliżu miasta o tej samej nazwie, położonego u ujścia rzeki Cabra, która stanowi granicę administracyjną między gminami Ribadedeva i Llanes. Przed miastem znajduje się Isla de la Cabra, mała wyspa o tej samej nazwie.

Naprzeciwko znajduje się wyspa Castrón de Santiuste, będąca schronieniem dla mew i miejscem nurkowania.

W czasie przypływu staje się prawdziwym naturalnym basenem, co sprawia, że jest to bardzo bezpieczne kąpielisko, zwłaszcza dla dzieci, a także idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych, wędkarstwa skalnego i podwodnego. W czasie odpływu odsłania się naturalny basen, co sprawia, że jest to bardzo bezpieczne kąpielisko, zwłaszcza dla dzieci, a także idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych, wędkarstwa skalnego i podwodnego. W czasie odpływu odsłania się naturalny basen.

W czasie odpływu odsłania się szeroki piaszczysty obszar i tworzą się małe zatoczki bogate w ryby. W czasie odpływu Fran Fran jest bardzo popularną plażą.

Podczas odpływu La Franca jest połączona z innymi piaszczystymi obszarami, takimi jak plaża El Oso lub plaża Mendía (lub plaża Regolguero). Plaża ta jest również znana jako "Franca". Plaża ta jest również znana jako "Franca".

Historia

Ze względu na istnienie kilku prehistorycznych jaskiń (w których znaleziono muszle, czyli złoża muszli mięczaków, świadczące o tym, że były one zamieszkane w dawnych czasach), takich jak jaskinia Mazaculos z okresu asturyjskiego, w której zachowały się pozostałości malowideł zygzakowatych i mniej skomplikowanych motywów, takich jak linie, uważa się, że obszar plaży La Franca musiał być zamieszkany w bardzo odległych czasach, ponieważ był to obszar, który zapewniał jednocześnie schronienie i pożywienie.

W pobliżu znajduje się most i grobla pochodzące z czasów rzymskiej dominacji na półwyspie.

Playa de la Franca ma długą tradycję turystyczną wśród plaż wschodniej Asturii. W XIX wieku istniał tu kurort opłacany przez Indianos, którzy po zdobyciu fortuny w Ameryce przyjeżdżali, aby ponownie zamieszkać w miejscu swojego urodzenia. Plaża La Franca ma długą tradycję turystyczną wśród plaż wschodniej Asturii.

Toponimia

Jego nazwa może pochodzić ze średniowiecza, ponieważ w tamtych czasach w portach Llanes i San Vicente rozładowywane towary musiały płacić podatek. La Franca leży pomiędzy tymi dwoma portami, ale na tyle daleko, że nie podlega obowiązkowi płacenia. Doprowadziło to do wykorzystywania go przez sprytnych kupców, którzy rozładowywali swoje towary "francas de alcabala", czyli bez podatku, co budziło niezadowolenie i protesty pracowników portów. Inni uważają, że to właśnie niewykorzystywanie franca było przyczyną braku strefy wolnocłowej.

Inni uważają, że nazwa wzięła się od czystości plaży.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności