Hiszpania > Asturia (Region)

Playa El Oso

Plaża El Oso, w gminie Ribadedeva, w mieście La Franca, Asturia, Hiszpania, jest plażą, która z punktu widzenia ochrony środowiska (m.in. ze względu na roślinność i krajobraz krasowy) uznawana jest za krajobraz chroniony. Z tego powodu została włączona do Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii, podobnie jak znajdujące się w niewielkiej odległości wschodnie podnóża masywu górskiego Cuera, które dodają krajobrazowi plaży dodatkowej atrakcyjności. Należy wspomnieć o występowaniu na tym obszarze ptaków ujętych w Katalogu Gatunków Zagrożonych oraz o występowaniu na tym obszarze ptaków ujętych w Katalogu Gatunków Zagrożonych oraz o występowaniu na tym obszarze ptaków ujętych w Katalogu Gatunków Zagrożonych oraz o występowaniu na tym obszarze ptaków ujętych w Katalogu Gatunków Zagrożonych.

Należy wspomnieć o występowaniu na tym obszarze ptaków wpisanych do Katalogu Gatunków Zagrożonych, a zimą można tu spotkać wiele typowych ptaków górskich, które często wykorzystują klify Llanes. Bardzo piękne jest również wybrzeże gminy Ribadede de Asturias.

Wybrzeże gminy Ribadedeva rozciąga się na długości dziewięciu kilometrów, z których większość stanowią klify (takie jak Santiuste), pomiędzy samą plażą a ujściem rzeki Deva do Tina Mayor. Dostęp do wybrzeża jest trudny, gdyż można się tam dostać jedynie łodzią.

Dostęp do niej jest utrudniony, ponieważ można się do niej dostać tylko podczas odpływu z plaży La Franca lub stromą ścieżką prowadzącą w dół z Pimiango, w mieście Colombres.[12

Opis

Można ją opisać jako małą zatoczkę połączoną w czasie odpływu z plażami La Franca i Regorgueru, która korzysta z usług publicznych plaży La Franca. Charakteryzuje się również głębokimi zagłębieniami u podstawy klifów oraz imponującym środowiskiem naturalnym, co uzasadnia uznanie go za obszar chroniony.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności