Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de La Acacia

Plaża La Acacia, znana również jako Las Gaviotas lub La Jorconera, to plaża położona w mieście Llanes w Asturii. Jest to część plaż Wschodniego Wybrzeża Asturii, znanego również jako Zielone Wybrzeże Asturii, i jest uważane za krajobraz chroniony z punktu widzenia ochrony środowiska (ze względu na roślinność). Z tego powodu, zgodnie z informacjami Ministerstwa Rolnictwa, Żywności i Środowiska, jest on włączony do Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Plaża La Acacia znajduje się przed wysepką Santiuste, w miejscu, gdzie morze łączy się z wnętrzem lądu za pomocą dwóch przejść podziemnych, które dają początek plażom śródlądowym w okolicy, takim jak Playa de Cobijero, która z kolei wzbogaca swoje wody o wody kontynentalne, które otrzymuje ze strumienia wpływającego do tego obszaru.

Na plaży znajdują się zarówno skały, jak i drobny biały piasek. Na tym samym klifie znajduje się ścieżka o stromym zboczu, która jest zajęta przez naturę, co czyni ją niewykonalną. Istnieje również ścieżka z pobliskiej plaży La Franca, ale można z niej korzystać tylko w rzadkich przypadkach, przechodząc przez piaszczystą część wspomnianej plaży.

Ze względu na trudności w dostępie nie jest zbyt popularny, dlatego nie ma w nim żadnych usług.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności