Hiszpania > Cantabria (Region)

Playa del Pedreru

Plaża El Pedrero lub El Pedreru znajduje się w gminie Val de San Vicente, we Wspólnocie Autonomicznej Kantabrii, w Hiszpanii. Jest to najbardziej wysunięta na zachód plaża w Kantabrii, granicząca ze Wspólnotą Autonomiczną Księstwa Asturii..

Lokalizacja

Można do niej dojechać drogą krajową N-634, w Pesués, gdzie skręt na drogę regionalną CA-380 do Pechón prowadzi do tej plaży. Dojazd do plaży zapewnia również autostrada kantabryjska A-8 / E-70, przy zjeździe na Unquera.

Nie znajduje się na otwartym morzu, ale w ujściu rzeki Tina Mayor, u ujścia rzeki Devy, na jej prawym brzegu.

Dostęp

Pojazdy można zaparkować kilka metrów dalej, na przeznaczonej do tego celu esplanadzie. Do plaży prowadzi ścieżka dla pieszych.

Obiekty

W soboty i dni świąteczne plaża jest strzeżona przez posterunek Czerwonego Krzyża. Obok parkingu znajduje się bar-restauracja. Dostęp pieszo jest utrudniony, nie nadaje się dla osób niepełnosprawnych.

Charakterystyka

Ta piaszczysta plaża składa się głównie z małych kamieni (żwiru) i białego piasku. Jego wymiary różnią się znacznie w zależności od pływów, średnio wynosi on 10 metrów szerokości i 200 metrów długości. Wody są płytkie i spokojne, ale zaleca się ostrożność ze względu na prądy morskie.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności