Hiszpania > Cantabria (Region)

Playa del Sable (Val de San Vicente)

Plaża El Sable znajduje się w miejscowości Prellezo, w gminie Val de San Vicente, we Wspólnocie Autonomicznej Kantabrii, w Hiszpanii. Znajduje się w zachodniej części gminy, w ujściu rzeki Tina Menor. Plaża znajduje się w południowej części regionu.

Lokalizacja

Znajduje się na prawym brzegu ujścia rzeki Tina Menor, u ujścia rzeki Nansa. Można do niego dojechać drogą krajową N-634, między Tanagos a Muñorrodero. Do tego piaszczystego obszaru prowadzi również autostrada kantabryjska A-8 / E-70, przy zjeździe na Unquera..

Dostęp

Pojazdy można zaparkować na specjalnie w tym celu przygotowanym parkingu obok plaży.

Obiekty

Plaża nie jest nadzorowana. Na parkingu znajdują się kontenery do zbierania śmieci, a także usługa sprzątania w dni powszednie.

Charakterystyka

Plaża jest osłonięta, ponieważ otacza ją pasmo górskie Jerra, a na jej terenie występuje bujna roślinność. Tworzy ją drobny złoty piasek, choć część plaży widoczna podczas odpływu staje się błotnista. W normalnych warunkach plaża ma 340 metrów długości i 5 metrów szerokości. Wody są bardzo spokojne i nadają się do kąpieli. Można uprawiać różne sporty wodne i lądowe.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności