Hiszpania > Cantabria (Region)

Playa de Amió

Plaża Amió znajduje się w gminie Val de San Vicente, we Wspólnocie Autonomicznej Kantabrii, w Hiszpanii. Leży w zachodniej części regionu, oblewanej przez Morze Kantabryjskie. Znana jest również jako plaża Pechón, ponieważ jest to miejscowość położona najbliżej plaży.

Lokalizacja

Można do niej dojechać drogą krajową N-634, w Pesués, gdzie skręt na drogę regionalną CA-380 do Pechón prowadzi do tej plaży. Dojazd do tej plaży zapewnia również autostrada kantabryjska A-8 / E-70, przy zjeździe na Unquera..

Dostęp

Pojazdy mogą parkować około 110 metrów dalej, na przeznaczonej do tego celu esplanadzie. Aby dotrzeć na plażę, trzeba iść pieszo, choć ścieżka jest dobrze oznakowana.

Obiekty

Plaża ma niski poziom usług. Na terenie obiektu znajdują się kosze na śmieci, a serwis sprzątający działa co drugi dzień.

Charakterystyka

Ta piaszczysta plaża składa się z drobnego, złotego piasku. Jego średnie wymiary wynoszą 600 metrów długości i 50 metrów szerokości. Silne wiatry generują falowanie sprzyjające uprawianiu takich sportów, jak windsurfing.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności