Hiszpania > Asturia (Region)

Playa La Huelga y Playa de la Canalina

Plaża La Huelga jest położona przy ujściu rzeki San Cecilio, a w jej pobliżu znajdują się bagna. Znajduje się kilka kilometrów od miasta Hontoria.

Z punktu widzenia ochrony środowiska (ze względu na roślinność i cechy geologiczne) plaża ta jest uważana za krajobraz chroniony. Z tego powodu jest on częścią Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii.[9

Z kolei plaża La Canalina, która nie istnieje podczas przypływu, znajduje się na obszarze klifowym, na którym występują skały wapienne, pastwiska i pola uprawne. Ponieważ nie jest łatwo dostępna (dochodzi się do niej betonową ścieżką wykutą w skale) i znika wraz z odpływem, nie jest zbyt popularna. Plaża nie jest zbyt popularna.

Opis

Plaża La Huelga ma kształt trójkąta, a na wschód od niej znajduje się plaża La Canalina, chroniona przez klif. Znajdują się one w środowisku wiejskim o średnim stopniu zagrożenia. Do pierwszej z nich można dojechać samochodem prawie do samego piasku, natomiast La Canalina, choć oddalona o mniej niż pół kilometra, jest uczęszczana przez pieszych.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności