Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Pestaña

Plaża Pestaña znajduje się w mieście Niembru (Asturia, Hiszpania); znana jest również jako "Playa de Punta". Szerokość plaży zmienia się wraz z przypływem, osiągając 90 metrów podczas przypływu. Można ją uznać za kontynuację Playa de San Antolín, choć do tej małej zatoczki można dojść pieszo (piękną ścieżką) z plaży Torimbia. Można się do niego dostać również z plaży San Antolín, przez naturalny tunel Jest on częścią plaż Zielonego Wybrzeża Asturii i jest uważany za krajobraz chroniony z punktu widzenia ochrony środowiska (ze względu na roślinność i cechy geologiczne). Z tego powodu jest on częścią Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Plaża nie posiada żadnych udogodnień, a jej znaczna izolacja sprawia, że jest idealna do regularnego korzystania przez nudystów.

Plaża znajduje się w trudno dostępnym środowisku naturalnym i jest dość niebezpieczna do kąpieli ze względu na występowanie prądów przez cały rok, silne fale i stromość wybrzeża. Mimo to jakość plaży jest doskonała.

Mimo to jakość jego czystych wód jest doskonała, mimo że nie posiada błękitnej flagi; może być idealnym miejscem do uprawiania wędkarstwa podwodnego lub rekreacyjnego.[10

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności