Hiszpania > Asturia (Region)

Playas de Sovalle, Valle y Niembro

Plaża Sovalle jest częścią zespołu trzech sąsiadujących ze sobą plaż, które łączą się ze sobą w czasie odpływu, zwanych plażami Sovalle, Valle i Niembro, znanych również jako plaża Toranda. Plaża Sovalle to kolejny skalisty obszar w kształcie muszli, który kończy ciąg wyżej wymienionych plaż. Znajduje się w mieście Llames de Pría, przy ujściu rzeki Guadamía, która wyznacza granicę między Llanes i Ribadesella (Asturia, Hiszpania). Jest częścią plaż Llanes i Ribadesella (Asturia, Hiszpania). Jest częścią plaż Llames de Pría.

Stanowi on część plaż Zielonego Wybrzeża Asturii i jest uważany za krajobraz chroniony z punktu widzenia ochrony środowiska (ze względu na roślinność oraz cechy geologiczne). Z tego powodu jest częścią Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii.[4

Opis

Plaża ta (która znika podczas przypływu), podobnie jak sąsiednie, należy do miasta Niembro, w gminie Llanes. Ma kształt muszli i prowadzi do niej plaża Niembro (około 300 metrów długości i 100 metrów szerokości), a pomiędzy nimi plaża Valle (około 120 metrów długości i 25 metrów szerokości, również w kształcie muszli). Plaże Valle i Sovalle znajdują się na zachodnim krańcu zatoki Niembro, osłoniętej przez przylądek Prieto. 5]

Na tych dwóch plażach nie ma żadnych usług, nie są one nawet sprzątane. Te trzy plaże znajdują się w rejonie Niembro.

Trzy plaże znajdują się na terenie Chronionego Krajobrazu Wybrzeża Wschodniego, a w ich pobliżu znajduje się system wydm eolicznych. Na wybrzeżu widoczne są skaliste wychodnie skał.

Na plażach Sovalle i Valle, na białym piasku, można dostrzec skaliste wychodnie. Charakteryzują się one bardzo niskim stopniem zurbanizowania, a jedynie plaża Niembro, do której dostęp jest najłatwiejszy, ma średni stopień zajętości w porównaniu z niskim stopniem zajętości pozostałych dwóch. Plaża Toranda (Niembro) jest jedyną plażą w tym rejonie o bardzo niskim stopniu zurbanizowania.

Plaża Toranda (Niembro), z drobnym, białym piaskiem, ma kształt prostokątny i otwarty i wyróżnia się spośród dwóch pozostałych, ponieważ posiada usługi, toalety, prysznice, wodę pitną, codzienny nadzór i kioski z napojami. Plaża ta została odznaczona błękitną flagą w 1997 r. Plaża znajduje się między przylądkiem Prieto a punktem La Boriza.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności