Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Torimbia

Plaża Torimbia, znana powszechnie jako Torimbia, znajduje się w miejscowości Niembro (okręg Llanes, Asturia, Hiszpania).

Jest to plaża, która z punktu widzenia ochrony środowiska (ze względu na roślinność) uważana jest za krajobraz chroniony. Z tego powodu jest on częścią "Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii", podobnie jak wschodnie podnóża pasma górskiego Cuera, które znajdują się w niewielkiej odległości od niego i czynią krajobraz plaży jeszcze bardziej atrakcyjnym.[9

Opis

Ze względu na swoje walory jest klasyfikowana jako plaża naturalna, jej sceneria jest surowa, piękna i spektakularna, co podkreśla obecność ponad 50-metrowego klifu, który ją otacza, co jest normalne, biorąc pod uwagę bliskość plaży do północnych zboczy płaskiego pasma górskiego Los Llanos. Jest to jedna z najbardziej emblematycznych plaż nudystów na całym wybrzeżu kantabryjskim, a także jedna z najbardziej uznawanych za naturystyczne plaż w Hiszpanii. Jest to jedna z najbardziej emblematycznych plaż nudystów na całym wybrzeżu kantabryjskim, a także jedna z najbardziej uznawanych za naturystyczne plaż w Hiszpanii. Jest to jedna z najbardziej emblematycznych plaż nudystów na całym wybrzeżu kantabryjskim.

Aby dostać się na plażę, należy przejść przez miasto Niembro i przejść ostatnie dwa kilometry wąską, piaszczystą ścieżką. Podczas odpływu można stąd dojść do plaż Portacos i Peñadrada. Szerokość plaży jest bardzo zróżnicowana.

Szerokość plaży zmienia się znacznie w zależności od pływów i wynosi od 76 metrów (szerokość w czasie przypływu) do 100 metrów.

Jest to plaża w kształcie muszli i jest wgłębiona. Jest to plaża odosobniona, co sprawia, że jest idealnym miejscem do uprawiania nudyzmu, dlatego też najczęściej korzystają z niej nudyści. Głębokość kąpieliska nie przekracza około półtora metra, a wzdłuż plaży nie ma stromych zboczy ani gwałtownych zagłębień. Wody, pomimo tendencji do cofania się, są wolne od skał i glonów. Ponadto jest tam niewielki prąd, a stopień zagrożenia plaży jest niski.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności