Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de San Antolín

Plaża San Antolin znajduje się w hiszpańskiej miejscowości Naves, w asturyjskiej radzie Llanes..

Opis

Jest to największa plaża w radzie, mierząca 1200 metrów długości. Jest to półnaturalna, prosta plaża z drobnym piaskiem i żwirem, otwarta na Morze Kantabryjskie.

Jest bardzo niebezpieczna ze względu na to, że wychodzi na otwarte morze i występują na niej silne fale.

Z punktu widzenia ochrony środowiska jest to plaża uznana za obszar chronionego krajobrazu, o statusie ZEPA i LIC, z roślinnością na plaży. Z tego powodu jest ona częścią Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii, podobnie jak wschodnie podnóża pasma górskiego Cuera, które znajdują się w pobliżu i czynią krajobraz plaży jeszcze bardziej atrakcyjnym, a w pobliżu znajduje się romański kościół San Antolín de Bedón. Do tej plaży wpada rzeka Bedón lub Las Cabras.

San Antolin

Wioska ta liczy stu mieszkańców, z których większość to tubylcy, ale są tu też wczasowicze, którzy przyciągnięci pięknem okolicy i świadczonymi usługami, stanowią część społeczności. Są tu dwie plaże: San Antolin de Bedón, o długości 2 km, o bardzo drobnym piasku, połączona ścieżką z plażą Torimbia, a jednocześnie przez plażę można przejść naturalnym tunelem na plażę Portacos. Plaża ta posiada ujście rzeki Bedón, do którego wpada rzeka Bedón, zachwycająca wędkarzy ze względu na obfitość pstrągów, oraz punkt widokowy z widokiem na całą plażę i odpowiednio wyposażony parking.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności