Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de San Antonio (Nueva)

Plaża San Antonio jest odosobniona, ale ma wielu odwiedzających, którzy mogą do niej dotrzeć pieszo z sąsiedniej plaży Cuevas del Mar. Występują na niej silne fale i prądy.

Należy do rady miasta Llanes, znajduje się w hiszpańskim mieście Nueva, choć leży bardzo blisko Picones i Cuevas.

Stanowi część plaż Costa Verde Asturiana i jest uważany za krajobraz chroniony z punktu widzenia ochrony środowiska (ze względu na roślinność i ukształtowanie terenu). Z tego powodu jest częścią Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Jest to plaża w kształcie muszli, o długości około 70 metrów i szerokości 47 metrów podczas odpływu. Temperatura wody w miesiącach letnich waha się od 18º do 23º. Położony w całkowicie uprzywilejowanym dziewiczym środowisku (chronionym przez wysokie klify i otoczonym łąkami) o niewielkim stopniu zagrożenia. W pogodne dni z zewnątrz roztaczają się wspaniałe widoki na szczyty Europy, zwłaszcza na szczyt Urriellu (Naranjo de bulnes). Należy zaznaczyć, że jest to plaża dzika, więc jej główną wadą jest brak jakichkolwiek usług. Warto dodać, że w 2020 r. została ona wybrana najlepszą plażą w Hiszpanii przez głosujących w magazynie Condé Nast Traveler.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności